Czytanie uzależnia, grozi posiadaniem własnego zdania.

wtorek, 14 lutego 2017

Bądź bezpieczny w sieci

Dzisiaj na zajęciach biblioterapeutycznych porozmawialiśmy sobie o wirtualnym świecie. Dzieci wysłuchały treści opowiadania Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. "Żółty berecik", które było pretekstem do rozmowy na temat bezpieczeństwa w sieci.
Nauczyliśmy się czterech podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu, oto one:
  1. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie, więc zachowaj ostrożność;
  2. Chroń swoją anonimowość i prywatność w sieci, nie podawaj obcym danych osobowych, nie wysyłaj im swoich fotografii;
  3. Jeśli chcesz spotkać się z kimś poznanym w internecie, umów sie w miejscu publicznym i pamiętaj, że rodzice powinni wiedzieć, gdzie i z kim jesteś;
  4. Jeśli cokolwiek cię zawstydzi, zaniepokoi, przestraszy, powiedz o tym komuś dorosłemu.
Bezpieczeństwo dzieci w internecie jest przede wszystkim problemem wychowawczym a nie technicznym. 
Zachęcamy do rodzinnego obejrzenia filmików dotyczących bezpieczeństwa w sieci 👇
http://pl.sheeplive.eu/fairytales/papla


Szanowni rodzice
Internet to nic innego, jak duża liczba komunikujących się ze sobą komputerów. Dlatego sam w sobie nie jest ani dobry ani zły. Jest narzędziem, a każde narzędzie może być wykorzystane do dobrych, ale i do złych celów. Najczęściej korzystamy z sieci, gdyż jest to kopalnia wiedzy, wielki plac zabaw, narzędzie komunikacji. Rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci w świecie realnym i tak samo powinni zadbać o bezpieczeństwo w świecie wirtualnym. Dzieci chętnie w taki świat wchodzą, bo jest tak łatwiej, modniej i szybciej. W internecie można udawać kogoś innego, czas i przestrzeń nie stanowią ograniczenia. Internet jest bardzo często dla dzieci jedynym źródłem rozrywki. Poza tym szukają w sieci zaspokojenia potrzeb emocjonalnych, których nie spełnia czasami dom rodzinny - zainteresowania, akceptacji, przyjaźni, miłości. To bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż nigdy nie wiadomo, na kogo może trafić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...